Strašidelná cesta krásnodvorským parkem

Podzimní prázdniny budou na Krásném Dvoře již popáté patřit Strašidelné cestě parkem. Odvážlivci se na cestu mohou vydat po tři večery od 28. do 30. října.

Posledních pár dní v říjnu patří na zámku v Krásném Dvoře strašidlům. Ta však nestraší v komnatách zámku, jak bývá obvyklé, ale v přilehlém zámeckém parku.


Potemnělé cestičky mezi staletými duby osvícené jen loučemi a světélka baterek a lampionů, tančící jako bludičky mezi temnými zákoutími parku, v nichž se tu a tam ukrývají někdy srandovní a někdy děsivá strašidla, vytvářejí atmosféru Strašidelné cesty parkem, kterou si za posledních pět let oblíbili nejen malí, ale i velcí návštěvníci zámku.


Cesta, která účastníky provede Podzámeckou loukou, Poustevníkovou roklí až k Lusthausu, Ptačí voliéře a Goethovu dubu, ukrývá spoustu tajemných míst, kde na příchozí čekají nejen bubáci a jejich děsivě poťouchlé úkoly, ale i legrace a troška toho černého humoru. Kdo ji statečně projde, toho na konci čeká odměna nejen v podobě jedinečného zážitku. Odvážlivci mohou v zámeckém parku prožít netradiční oslavu svátku mrtvých, v níž se mísí tradice různých kultur mnoha částí světa se „strašidláckou“ tradicí ryze českého prostředí.


Skupiny návštěvníků se budou vydávat na cestu parkem po tři večery od 28. do 30. října vždy mezi 17:30 až 21:00 v desetiminutových intervalech. Vstupenky na konkrétní čas je nutné zakoupit si přes online prodej, vstupné je 90 Kč na osobu.