Podzim na Krásném Dvoře

Sezona na Krásném Dvoře pokračuje i v podzimních měsících. Zámek si pro návštěvníky připravil do konce roku několik akcí a dalších aktivit.

28. září se ve Velkém sále uskuteční koncert pěveckého sboru Egeria. Akce se koná u příležitosti Dnů evropského dědictví.

2. října zámecký areál ožije hudbou, divadlem, akrobacií a jarmarkem při Jablečném dni. Desátý ročník podzimní slavnosti úrody přinese vystoupení Ireny Budweserové, Filipa Richieho, Divadélka Koloběžka, Cirkusu TeTy, Žongléros či Australien Buškovice. Prohlídky zámeckých interiérů doplní dětské prohlídky v doprovodu komtesy nebo mladého hraběte. Součástí akce jsou i soutěže o nejkrásnější jablíčko a nejkrásnější jablečný stánek. Ceny do soutěže vyrobili klienti PL Petrohrad. Programem provede moderátor Radek Jirgl.

Na přelomu října a listopadu po čtyři večery bude zámecký park patřit nebojácným návštěvníkům. Strašidelná cesta parkem ukáže, kdo má odvahu plnit poťouchlé úkoly místních strašidel.

Závěr roku přinese speciální prohlídky zámku, zaměřené na adventní zvyky a život šlechty v průběhu roku. 21. listopadu prohlídky doplní odpolední divadelní představení pro děti, 18. prosince pak večerní adventní koncert. Nejen vánoční melodie zahrají loutnista Jindřich Macek a akordeonistka Jitka Baštová.

Zámek je pro návštěvníky otevřen do konce září denně kromě pondělí, v říjnu pak o víkendech. Klasické prohlídky interiérů jsou doplněny speciálními prohlídkami zaměřenými na Jana Rudolfa Černína, zakladatele zámeckého parku. Zámecký park je přístupný volně, návštěvníci mohou využít mobilního průvodce ve formě aplikace TourStories. Obsahuje nejen informace o historii parku, stavbách v něm stojících a majitelích Krásného Dvora, ale také mnoho bonusů a obrazového materiálu.