Mobilní průvodce krásnodvorským parkem

Od 1. května získají návštěvníci možnost projít si zámecký park vlastním tempem s osobním průvodcem v kapse.

Zámek Krásný Dvůr si pro letošní sezonu připravil novinku, mobilní aplikaci TourStories s interaktivním digitálním průvodcem po zámeckém parku. Kromě audioprůvodce uživatel získá přístup k mnoha bonusovým materiálům – bohaté fotogalerii, historickým zobrazením a plánům parku či videím z dronu. Parkem provází hlasy průvodkyně Šárky Kovaříkové a zakladatele parku Jana Rudolfa Černína v podání Jana Losenického. Hudebním bonbonkem v aplikaci je nahrávka houslové sonáty, kterou Michael Haydn složil pro Jana Rudolfa Černína.

Výhodou aplikace je, že návštěvník si sám zvolí čas prohlídky i tempo, kterým park projde. Prohlídka není nijak omezena otvírací dobou zámku. Procházka parkem zabere zhruba 2 hodiny a je dlouhá přibližně 6 km. Po stažení uživateli zůstává přístup do aplikace otevřen, může se do parku kdykoli vrátit nebo si materiály projít v klidu domova.

„Na příští návštěvu krásnodvorského parku si nezapomeňte doma chytrý mobil. Pro celou rodinu vystačí jeden a můžete mít vlastního průvodce parkem v kapse již nastálo,“ vzkazuje návštěvníkům kastelánka Michaela Hofmanová.

Informace o aplikaci a návod, jak ji stáhnout, najdou zájemci na zámeckém webu, Facebooku a informačním letáku vyvěšeném na zámeckém parkovišti.

Vstup do aplikace je za mírný poplatek. V květnu platí zvýhodněná poloviční cena.

TourStories je mobilní platforma narativních a interaktivních průvodců muzeí, galerií, hradů, zámků a měst pro telefony Apple a Android. Aplikace zintenzivňuje návštěvnický prožitek a přímo na místě tak podtrhuje genius loci. Používáme technologie audio průvodce, rozšířené (augmentované) reality, 3D, 360° virtuální foto, indoor & outdoor navigace, videa, fotogalerie, QR, NFC a Bluetooth beacons.