Krásnodvorská zážitková hra Parkem s Janem Rudolfem

Až do poloviny března je pro návštěvníky zámeckého parku v Krásném Dvoře připravena individuální zážitková hra Parkem s Janem Rudolfem. Tématem hry je tentokrát život zakladatele parku, osvícenského šlechtice Jana Rudolfa hraběte Černína. Prostřednictvím plnění různých úkolů v oblasti historie, básnictví, výtvarného umění, hudby, divadelnictví či architektury účastníci hry poznávají život tehdejší společnosti a získávají indicie, které je zavedou k vyvrcholení hry. Hra je vhodná pro rodiny s dětmi.

Zimní zážitková hra navazuje na předchozí orientační zážitkové hry připravené pro návštěvníky správou zámku Krásný Dvůr. Krásnodvorské zážitkové hry měly u návštěvníků vždy velký úspěch.

Forma únorové hry umožňuje užít si návštěvu zámeckého parku netradičně i v době nejpřísnějších protiepidemických opatření, odehrává se v exteriéru a bez osobního kontaktu s organizátory.  Zúčastnit se mohou jednotlivci, páry či rodiny s dětmi.  

„Chcete-li si rodinnou procházku zimním zámeckým parkem zpestřit, zabavit děti a třeba se i sami něco dozvědět z doby osvícenství a národního obrození, určitě doma nezapomeňte tužku, hodit se Vám může i mobilní telefon, teplé pití a svačina, pak si na zámecké bráně ze schránky vyzvedněte pracovní list. V parku hrou strávíte přibližně dvě hodiny,“ říká kastelánka Krásného Dvora Michaela Hofmanová.

Při putování zámeckým parkem čeká účastníky několik úkolů, u kterých budou muset dát hlavy dohromady. Podaří-li se jim splnit jednotlivé mise, získají indicie, které je dovedou k cíli. Všechny úkoly souvisí s životem a kariérou Jana Rudolfa hraběte Černína. Zábavnou formou se účastníci hry seznámí s tím, jak stoupal po společenském žebříčku, jaké bylo jeho postavení u císařského dvora a jaká byla nejvyšší pocta, které se mu podařilo dosáhnout. Plnění úkolů návštěvníky provede po větší části krásnodvorského přírodně krajinářského parku.

„Teple se oblečte, vybavte se vhodnou terénní obuví pro chladnější počasí a nezapomeňte přibalit dobrou náladu a touhu po dobrodružství. Těšíme se na vaše ohlasy či zaslání splněných individuálních úkolů na zámecký Facebook,“ vzkazuje budoucím hráčům paní kastelánka.

Pracovní list je k vyzvednutí na zámecké bráně za poplatek 50 Kč.