Krásný Dvůr

oficiální webová prezentace státního zámku

Dnešní návštěvní doba

Jablečný den na Krásném Dvoře

Jablečný den, tradiční podzimní akce v zámeckém areálu v Krásném Dvoře, která letos získala od Asociace regionálních značek a Destinační agentury Dolní Poohří certifikát Regionální zážitek Poohří se uskuteční 6. října 2018. Již VIII. ročník oblíbené akce se bude konat od 10:00 do 17:00 hodin a pro návštěvníky je připraven pestrý program.

Hlavní část programu se odehraje na zámeckém nádvoří. Vystoupí zde kapely Kůzle husou, Lakuna a Epydemye, které vystřídají žáci Základní školy v Krásném Dvoře a Základních uměleckých škol v Podbořanech a Žatci. Zpestřením programu bude slackshow Michala Pírka a Lukáše Černého, mistrů České republiky. Ve Francouzské zahradě jsou připravena pohádková divadelní vystoupení divadel Buchty a loutky a Divadla V Boudě. Na podzámecké louce mohou příchozí zhlédnout koňskou show Koňského dvorce Chmelištná či vystoupení sokolníka Pavla. Celým programem provede Jana Epikaridis.

V zámeckém areálu bude již tradičně jarmark. Na výběr bude široký sortiment zboží nejen s podzimní a jablečnou tématikou a samozřejmě také občerstvení. Součástí jarmarku budou i soutěže o nejlepší jablečný štrůdl a o nejlepší jiný jablečný produkt, které bude hodnotit porota, a soutěž o nejlepší jablečný produkt, kterou budou hodnotit návštěvníci. „Ceny do soutěží opět mimo jiné vyrobili klienti Psychiatrické léčebny Petrohrad. Nejlepší hospodyňky se mohou těšit i na produkty Moštárny Louny a další ceny,“ dodává kastelánka Michaela Hofmanová.

Děti a jejich rodiče si mohou prohlédnout zámecké interiéry na prohlídkách s komtesami Lucií a Markétou. Ve Francouzské zahradě jsou připraveny zvířecí houpačky či turecká střelnice. Všichni návštěvníci si na podzámecké louce mohou vyzkoušet chůzi po slackline či projet se po parku bryčkou nebo na koni. V zámeckém parku bude od 11:00 do 16:00 otevřen Novogotický templ, v případě příznivého počasí i s vyhlídkou.

Vstupné na zámecké nádvoří je 80 Kč, snížené vstupné je 60 Kč, děti do 6 let jsou zdarma.