Krásný Dvůr

oficiální webová prezentace státního zámku

Dnešní návštěvní doba

Podzim na Krásném Dvoře

Také na podzim si zámek Krásný Dvůr připravil pro návštěvníky několik akcí, mimo jiné koncert, slavnost úrody či speciální prohlídky.

15. září si příchozí mohou ve Velkém sále zámku poslechnout Krásnodvorský koncert pozdního léta. Klavíristka Markéta Pavlíková zahraje spolu se svými hosty, klavíristkou Annou Bejvlovou a klarinetistkou Zlatou Vohryzkovou. Zazní skladby Jana Ladislava Dusíka, Josefa Suka, Gabriela Pierného, Bély Bartóka a Petra Erbena. Začátek koncertu je v 19:00 hodin, vstupné 80 Kč. Koncert se uskuteční v rámci Mezinárodních dnů evropského kulturního dědictví.

O státních svátcích 28. září a 28. října bude vstup do zámku i Novogotického templu pro děti do 15 let, studenty a seniory zdarma.

Již VIII. ročník Jablečného dne je připraven na 6. října. Od 10:00 do 17:00 hodin se návštěvníci mohou těšit na jarmark na zámeckém nádvoří a mnoho hudebních a divadelních představení. Vystoupí kapely Kůzle Husou, Lakuna či Epydemye, zahrají žáci ZUŠ Podbořany. Tancem den zpestří žáci ZUŠ Žatec. V zámecké zahradě jsou pro děti připravena divadelní představení souborů Buchty a loutky a Divadla V boudě. Příchozí mohou také vidět slackshow Michala Pírka a Lukáše Černého či vystoupení sokolníka Pavla. Nebudou chybět ani tradiční soutěže o nejlepší jablečný produkt a o nejlepší jablečný štrůdl. Klasické prohlídky zámeckých interiérů doplní dětské prohlídky. Programem provází Jana Epikaridis. Vstupné na nádvoří 80 Kč, snížené vstupné 60 Kč, děti do 6 let zdarma.

3. listopadu se zámecký park promění již potřetí ve strašidelný les v rámci akce Strašidelná cesta parkem. Po setmění se děti mohou vydat na procházku, při které možná potkají některé pohádkové bytosti.

Na víkend 24. a 25. listopadu jsou přichystány Svatokateřinské slavnosti. Speciální prohlídky zámku zpestří hudební překvapení. V sobotu 24. listopadu program uzavře divadelní představení pro děti. Divadlo Jitřenka ze Žatce zahraje ve Velkém sále zámku pohádku Červená Karkulka.

Ve druhé polovině října začne rekonstrukce zámeckých veřejných toalet. Žádáme návštěvníky o pochopení a omlouváme se za dočasné nepohodlí. Věříme, že v nové sezoně návštěvníci ocení nové moderní toalety.