Krásný Dvůr

oficiální webová prezentace státního zámku

Dnešní návštěvní doba

Hradozámecká noc na Krásném Dvoře

25. srpna se zámek Krásný Dvůr zapojí do Hradozámecké noci. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý program.

„Připraveny jsou speciální komentované procházky parkem, zážitková orientační hra či prodloužená otevírací doba Novogotického templu,“ uvedla kastelánka Michaela Hofmanová.

Zájemce o komentovanou procházku parkem provedou hraběnka Marie Terezie Černínová či její syn Karel Evžen. Prohlídky budou vycházet od zámku v 18:00, 19:30, 21:00 a 22:30 hodin. Návštěvníky čeká zhruba 6 kilometrů potemnělým parkem, doporučujeme vzít si vhodnou obuv. Součástí procházky bude také prohlídka Novogotického templu.

Pro dobrodružněji založené návštěvníky je v parku přichystána zážitková orientační hra s několika stanovišti, na kterých budou plnit různé úkoly. Startovat se bude od zámku od 18:00 do 20:00 hodin. Účastníci mají v ceně hry i vstup do Novogotického templu.

Otevírací doba Novogotického templu bude prodloužena do 23:00 hodin, příchozí tak mohou obdivovat večerní osvětlení této stavby. Vyhlídka se z bezpečnostních důvodů uzavře za soumraku.

„Vzhledem k tomu, že v zámeckém parku není osvětlení, doporučujeme všem návštěvníkům Hradozámecké noci vzít si s sebou svítilnu,“ dodává kastelánka.

Vstupné na komentovanou procházku činí 90 Kč, děti do 15 let 70 Kč, na zážitkovou hru 90 Kč, vstupné na vyhlídku templu 50 Kč, pouze do interiéru 40 Kč.