Krásný Dvůr

oficiální webová prezentace státního zámku

Dnešní návštěvní doba

Pohádkové Velikonoce na Krásném Dvoře

První kulturní akcí letošní návštěvnické sezony na Krásném Dvoře jsou Pohádkové Velikonoce 20. dubna. Mezi 10 a 16 hodinou bude pro návštěvníky připraven pestrý program. Akce je – stejně jako v minulých letech – zaměřena na nejmenší návštěvníky zámku.

Jsou připravena hudební a divadelní představení. Na nádvoří dvakrát zahraje jihočeská skupina Péro za Kloboukem, kterou vystřídají žáci ZUŠ Podbořany a bubeníci Australien Buš-kovice. Před zámeckou galerií se představí Dřevěné divadlo Honzy Hrubce s pohádkami O princi z knížky a Kouzelný zvon a Divadlo Koňmo s příběhem Vyprávění starého vlka aneb pravda o Karkulce. V případě nepřízně počasí budou pohádky odehrány v zámecké galerii. Po celý den bude návštěvníky bavit kejklíř Lukáš s partnerkou, ať už v průběhu svých vystoupení či na speciálních workshopech.

Prostor nádvoří bude již tradičně patřit oblíbenému jarmarku, na kterém si příchozí budou moci koupit různé řemeslné výrobky či drobné pozornosti nejen s jarní tématikou. Samozřejmostí je možnost občerstvení. Někteří stánkaři budou mít pro děti připravené dílničky.

Zvídavé děti zveme k účasti v soutěži O velikonočního zajíčka v zámecké zahradě. Téma „Co se děje v trávě?“ účastníkům nabídne disciplíny inspirované životem hmyzu. Soutěž je zaměřena vědomostně i sportovně. Ceny pro vítěze vyrobili klienti Psychiatrické léčebny v Petrohradě. V zámecké zahradě program doplní sokolník Pavel se svými opeřenci.

Dětští návštěvníci budou moci zavítat do zámku s komtesami Lucrécií a Terezií v pravidelně vypsaných intervalech. Klasické prohlídky zámeckého interiéru se konají každou celou hodinu od 10 do 16 hodin.

V případě dobrého počasí budou mít milovníci koní z řad dětí možnost svézt se před zámkem na koni. V zámeckém parku je otevřen Novogotický templ s vyhlídkou, a to od 11 do 16 hodin.

„Velmi nás těší vzrůstající zájem o tuto již tradiční akci, která se letos uskuteční po šesté,“ uvedla kastelánka Michaela Hofmanová.

Vstupné na celodenní program činí 80 Kč na osobu, pro děti do 6 let pouze 20 Kč.