Krásný Dvůr

oficiální webová prezentace státního zámku

Dnešní návštěvní doba

Svatokateřinské slavnosti na Krásném Dvoře

Na víkend 24. a 25. listopadu připravil zámek Krásný Dvůr pro návštěvníky poslední akci této sezony. Příchozí se mohou těšit na netradiční prohlídky, program pro děti či malý jarmark.

Prohlídky zámky budou zaměřené na dobu mezi posvícením a adventem. Návštěvníci se dozvědí, jak se slavily svátky svatého Martina či Kateřiny, co znamenají jednotlivé adventní symboly či proč Mikuláš naděluje dětem dárky. Vyprávění doplní hudební překvapení. Prohlídky začínají v každou celou hodinu mezi 11:00 a 15:00 hodinou.

Sobota 24. listopadu nabídne rozšířený program pro děti. Od 12:00 hodin se mohou zúčastnit Dětského jarmarku, kde mohou zkusit prodat předem vyrobené vlastnoruční výrobky za speciální měnu tzv. černínky. Edukační program Dětský jarmark rozvíjí finanční gramotnost dětí, ukazuje souvislost mezi tvorbou produktu a stanovením ceny a seznamuje je s marketingem.

Sobotní program uzavře divadelní představení pro děti. Divadlo Jitřenka ze Žatce zahraje ve velkém sále zámku od 16:00 pohádku Červená Karkulka.

Po oba dny bude na nádvoří malý jarmark. Kromě zámku bude otevřený i Novogotický templ v zámeckém parku, a to od 12:00 do 15:00 hodin. V případě dobrého počasí bude příchozím umožněn i vstup na vyhlídku.