Krásný Dvůr

oficiální webová prezentace státního zámku

Dnešní návštěvní doba

Z technických důvodů nejsou v provozu toalety. K dispozici jsou toalety mobilní. Omlouváme se za případné nepříjemnosti.

Zavřít

Víkend otevřených zahrad na Krásném Dvoře

O víkendu 9. a 10. června se zámek Krásný Dvůr zapojí do akce Víkend otevřených zahrad.

Po oba dny je možné od 11:00 hodin vydat se na komentovanou procházku zámeckým parkem. Zájemci se při ní od průvodce dozví o historii krásnodvorského přírodně krajinářského parku i o stavbách v něm stojících. Účastníci procházky si budou moci výjimečně prohlédnout i běžně nepřístupnou Francouzskou zahradu. Procházka začíná na zámeckém nádvoří, projde celý park a končí u Novogotického templu. Zájemci si pak mohou prohlédnout i tuto stavbu, která ale není součástí prohlídky. Předpokládaná délka procházky je 6 km, časově zhruba 120 minut. Vstupné 90,- Kč.

Po oba dny bude připravena zážitková hra Parkem letem světem – zábavná i poučná cesta parkem pro děti i jejich rodiče s odměnou v cíli, s šiframi i hádankami pro malé i velké. Vyrazit na cestu je možné v době od 13:00 do 16:00 hodin, cíl otevřen do 17:00 hodin. Pracovní list k cestě parkem 50,- Kč.

V neděli 10. června se děti mohou zúčastnit speciálního edukačního programu Dětský jarmark.  Děti mohou prodávat vlastnoručně vyrobené výrobky na fiktivním tržišti (program rozvíjí finanční gramotnost dětí, ukazuje souvislost mezi tvorbou produktu a stanovením ceny, seznamuje je s marketingem).

Součástí Víkendu otevřených zahrad bude již tradičně hudební vystoupení v parku. V neděli 10. června se od 15:00 hodin u Novogotického templu uskuteční koncert žáků ZUŠ Podbořany. V případě špatného počasí bude koncert přesunut do interiéru. Během koncertu nebude umožněna prohlídka templu ani vyhlídky.

Provoz zámku nebude akcí omezen. Prohlídky zámeckých interiérů probíhají po oba dny od 10:00 do 16:00. Novogotický templ v zámeckém parku bude otevřen od 11:00 do 18:00, provoz bude omezen v neděli 10. června v době konání koncertu ZUŠ Podbořany. V zámku dále probíhá výstava Šlechtická sídla ve stínu prezidentských dekretů. Na zámeckém nádvoří je umístěna socha Disappearing (Mizení) od Kryštofa Kintery.