Krásný Dvůr

oficiální webová prezentace státního zámku

Dnes zavřeno

Akce na zámku Krásný Dvůr zapsány na seznam certifikovaných produktů z Poohří

Jablečný den a edukační programy Krásnodvorské výpravy za poznáním rozšířily řady certifikovaných zážitků z Poohří.

Jedinečné akce z regionu Poohří jako je Jablečný den na Krásném Dvoře či Slavnosti cibule v Račeticích obohatily na konci března seznam certifikovaných zážitků „Poohří regionální produkt ®“. Mezi originální produkty z Poohří se pak zařadily sýry z Oblíku, pivo ze Žatce a chléb z Loun.

Certifikace pod vedením Destinační agentury Dolní Poohří probíhá už třetím rokem a certifikační komise se sešla již posedmé. Hodnotí nejen regionální charakter, ale také kvalitu, tradici, jedinečnost a podíl ruční práce. Certifikáty nově získalo Vackovo pekařství z Loun, konkrétně pšenično-žitný chléb Lounský pecen, vyráběný z místních surovin. Stejně tak je vyráběn i Bio ovčí zrající sýr ze Statku Oblík u Loun, který už v minulosti obdržel certifikát za své výrobky z kravského mléka. Žateckému pivovaru se po Sedmém schodu podařilo získat certifikát i pro světlé výčepní pivo Plavčík.

Na stole certifikační komise se sešly také žádosti o certifikaci zážitků. Komise udělila tituly   „Poohří regionální produkt ®“ zámku Krásný Dvůr na Podbořansku za tradiční podzimní akci pro veřejnost Jablečný den a za oživené prohlídky Krásnodvorské výpravy za poznáním, určené především dětem. Po několika úspěšných ročnících se pro certifikaci rozhodli také pořadatelé Slavností cibule z Občanského sdružení přátelé Račetic a okolí.

Během slavnostního zahájení turistické sezóny Dolního Poohří v Žatci byla pokřtěna nová publikace „Vychutnejte si Dolní Poohří“, která je věnována právě regionální značce  „Poohří regionální produkt ®“. „Výpravný magazín umožní návštěvníků vyzkoušet si certifikované zážitky a nahlédnout pod pokličku producentům z Dolního Poohří,“ prozradila Libuše Novotná Pokorná, ředitelka Destinační agentury Dolní Poohří. Magazín bude zdarma k dispozici v informačních turistických centrech i v sídle agentury v Chmelařském muzeu v Žatci. Regionální producenty Destinační agentura propaguje také během svých akcí, například na připravovaném červnovém Dni Ohře v Lounech.

Certifikáty jsou platné dva roky a úspěšní žadatelé mohou modrobílé logo, symbolizující tok řeky, využívat na svých výrobcích či provozovnách. Cílem certifikace je propagovat a doporučovat turistům originální výrobky z daného regionu, v tomto případě podél celého toku řeky Ohře. Pro návštěvníky regionu představuje logo snadnou orientaci, jak získat kvalitní a zaručeně místní službu nebo produkt. Všechny služby, zážitky a produkty si mohou zájemci prohlédnout na webu www.regionalni-znacky.cz/poohri.