Krásný Dvůr

oficiální webová prezentace státního zámku

Dnes zavřeno

Zahájení návštěvnické sezony na Krásném Dvoře

Nová návštěvnická sezona byla zahájena na zámku v Krásném Dvoře. V sobotu 31. března se v zámeckém areálu uskutečnily Pohádkové Velikonoce.

Čtvrtý ročník této akce přilákal i přes zamračené počasí velké množství návštěvníků. Na nádvoří jich vstoupilo celkem 999. Zde si mohli poslechnout některé z hudebních vystoupení, například kapelu Čáry Máry z Plzně nebo žáky Základní umělecké školy z Podbořan. Pro děti byla připravena pohádková představení, ať už Není drak jako drak v podání Divadélka Kuba Plzeň či Dřevěný vojáček a jeho přátelé odehrané Divadlem Jitřenka ze Žatce. V přestávkách mezi představeními mohli návštěvníci projít jarmark a vybrat si drobné dárky či pochutiny v některém ze stánků či si sami drobný dárek vytvořit ve výtvarných dílnách.

Program byl připraven také v zámecké zahradě. Sokolník Pavel zde zájemcům vyprávěl o svých svěřencích. Celkem 92 dětí se zúčastnilo soutěže o velikonoční vajíčko „Co se děje v parku“. Ceny do soutěže připravili klienti Psychiatrické léčebny Petrohrad. Během Pohádkových Velikonoc si návštěvníci mohli prohlédnout také výstavu jejich prací.

Zpestřením venkovního programu byla pro děti možnost projet se na koni v prostoru před zámkem. Nabídku využilo 45 dětí.

V zámeckých interiérech na příchozí čekaly prohlídky klasické či dětské prohlídky s princeznou. Princezny přilákaly celkem 214 návštěvníků, prohlídky interiérů 101 osob. Otevřený byl také Novogotický templ v zámeckém parku. Procházkou k němu dorazilo celkem 61 lidí.

„Velké poděkování patří všem, kteří pomohli s organizací této akce, také všem účinkujícím a stánkařům. Speciálně chci poděkovat Psychiatrické léčebně Petrohrad za výrobu krásných cen do soutěže. Věřím, že tu především naši malí návštěvníci prožili pěkný den,“ říká k akci kastelánka zámku Michaela Hofmanová.

V dubnu bude zámek pro veřejnost otevřen o víkendech od 10 do 16 hodin. Novogotický templ je otevřen o sobotách a nedělích od 11 do 16 hodin, poslední vstup na vyhlídku je v 15.30 hodin.