Krásný Dvůr

oficiální webová prezentace státního zámku

Dnes zavřeno

Jablečný den na Krásném Dvoře

V sobotu 7. října se na Krásném Dvoře uskuteční již tradiční Jablečný den.

Již sedmý ročník slavnosti úrody nabídne návštěvníkům jarmark, hudební a divadelní vystoupení, klasické i dětské prohlídky zámku, soutěže o nejlepší jablečný produkt a nejkrásnější rukodělný výrobek s jablečnou tématikou či projížďky bryčkou a kočárem po zámeckém parku. Celým programem provede Jana Epikaridis.
Na jarmarku si návštěvníci budou moci koupit různé řemeslné výrobky, drobnosti s podzimní a jablečnou tématikou či nejrůznější dobroty - palačinky, koláče a buchty nejen s jablečnou náplní. Jarmark bude obohacen i o výrobky z nedalekého Saska, neboť Jablečný den je tento rok součástí festivalu regionů Podbořansko a Wolkenstein.
O hudební vystoupení se na zámeckém nádvoří postarají kapely Devítka a Jarda Pertlíček a přátelé, písničkáři Karel Končír a Karel Malcovský a žáci ZUŠ Podbořany, ZUŠ Žatec a ZŠ Krásný Dvůr. Na divadelní představení se děti mohou těšit již tradičně v zámecké zahradě. Zahraje Divadlo 100 opic, Dřevěné divadlo Honzy Hrubce a Divadlo Jitřenka. V zahradě budou také umístěny historické atrakce přístupné pro děti zdarma.
V zámku budou probíhat obvyklé prohlídky zámeckého interiéru, a to každou celou hodinu od 10 do 15 hodin. Vždy v půl budou dětské prohlídky Po zámku s chůvou Jana Rudolfa Černína. Děti se během prohlídky dozví, jak se na zámku žilo před dvěma sty lety. Novogotický templ v zámeckém parku bude pro veřejnost otevřený od 10 do 16 hodin. Bude možné navštívit jeho interiér a v případě příznivého počasí i vyhlídku.
Soutěží o nejlepší jablečný produkt a o nejkrásnější rukodělný výrobek se může zúčastnit každý návštěvník. Podmínkou je donést rukodělný výrobek nebo jablečný produkt do 9:30 do galerie Garage v levém jihozápadním rohu nádvoří a zaregistrovat jej. Soutěže bude hodnotit odborná porota v čele se starostou Krásného Dvora Zuliko Vychytilem.
Po celý den bude možné také vyrazit do zámeckého parku na projížďku bryčkou či kočárem. Součástí programu bude již tradičně koňská show v podání Koňského dvorce Chmelištná a vystoupení sokolníka Pavla. Pro děti bude připravena také oblíbená stromová lanovka.
Vstupné na akci je 70 Kč, děti od 6 do 15 let 30 Kč. Podrobnější informace o programu naleznete na webových stránkách www.krasny-dvur.cz.