Krásný Dvůr

oficiální webová prezentace státního zámku

Dnešní návštěvní doba

26. a 27. května se z provozních důvodů nekonají jízdy bryčkou po zámeckém parku.

Zavřít

Velvyslankyně Spojeného království navštívila Krásný Dvůr

Velvyslankyně Spojeného království Velké Británie a Severního Irska Jan Thompson navštívila v pátek 28. července státní zámek Krásný Dvůr.

V rámci své cesty po Ústeckém kraji zavítala britská velvyslankyně krátce také na zámek Krásný Dvůr. Bryčkou se projela po části zdejšího zámeckého parku. Projevila zájem vidět veřejnosti nepřístupnou Poustevníkovu rokli. Loni v září v rokli působili dobrovolníci z organizace Friends of the Czech Heritage. Čistili mimo jiné schodiště vedoucí k pamětní desce, na které jsou uvedena jména padlých v 1. světové válce. Druhou zastávkou při projížďce parkem byl pak Novogotický templ. Stavba, pro niž hledal Jan Rudolf Černín inspiraci až v Anglii, prošla v nedávné době náročnou rekonstrukcí a od konce května je přístupná pro veřejnost. V Novogotickém templu čekalo na velvyslankyni drobné občerstvení a také novináři, kterým byl umožněn krátký rozhovor. O zámeckém parku se velvyslankyně vyjádřila pochvalně.

The Friends of the Czech Heritage si krásnodvorský park oblíbili a letos v září přijedou do parku opět pracovat. Tentokrát se budou podílet na čištění strouhy, která kdysi přiváděla vodu do nádrže, z níž byl napájen vodopád u Panova templu.