Krásný Dvůr

oficiální webová prezentace státního zámku

Dnešní návštěvní doba

Z technických důvodů nejsou v provozu toalety. K dispozici jsou toalety mobilní. Omlouváme se za případné nepříjemnosti.

Zavřít

Večerní kostýmované prohlídky Krásného Dvora

Netradiční prohlídka

Letní večerní kostýmované prohlídky seznámí návštěvníky s prvními černínskými majiteli Krásného Dvora, Heřmanem a Humprechtem Janem. Oba vznešení diplomaté provedou příchozí po svém sídle. Součástí prohlídek bude také ochutnávka orientálních pokrmů.

Prohlídky se uskuteční v časech 18.00, 18.20, 18.40, 19.20, 19.40, 20.20, 20.40, 21.20, 21.40 hodin.

Rezervace je nutná na telefonu +420 415 210 004. Vstupné na prohlídku 150 Kč, děti do 15 let 100 Kč.

Příchozí se ocitnou v polovině 17. století. Tehdy Krásnodvorské panství koupit Heřman Černín z Chudenic, jeden z nejbohatších mužů v českém království. A také jeden z nejvýznamnějších diplomatů, kterého císař dvakrát poslal do Istanbulu vyjednat se sultánem mír. Na prastrýce se přijel podívat Humprecht Jan, budoucí dědic panství a také budoucí císařský velvyslanec v Benátkách. Tito dva první majitelé Krásného Dvora v podání herců Městského divadla v Mostě provedou návštěvníky po svém sídle. Režie se ujal Jiří Kraus, režisér i herec Městského divadla.

Součástí prohlídek bude ochutnávka orientálních pokrmů, které byly podávány v Istanbulu v době diplomatických cest Heřmana Černína. Dolme wine jsou vinné listy plněné rýží, masem a kořením. Jedná se o jeden z nejoblíbenějších a nejrozšířenějších pokrmů Osmanské říše, název dolme je z turečtiny. Chačapuri je slaný koláč se sýrem, tradiční jídlo z oblasti Kavkazu. A sladké větrníčky Eklér sweet, plněné krémem a ovocem, původem z Arménie, nemohly kdysi na sultánově stole chybět.